Basur Hakkında Yanlış Bilinenler

Basur Hakkında Yanlış BilinenlerBasur Hakkında Yanlış Bilinenler

Farklı hastalıları tanımak ve bilmek her zaman tedavi aşamasında daha iyi netice alabilmek adına yararlı olacaktır. Hiç beklenmedik bir anda vücutta gelişen tepkiler ile beklemediğiniz bir organınız zarar görerek başka hastalıklara da yol açabilir. Vücuda yüklenen olması gerekenden fazla hareket isteği kaldıramayacağınız hastalıklara kapı aralamaktadır. Bu yüzden herkesin vücudunu iyi tanıyarak yapması gereken sorumlulukları bilmesi gerekir. Her vücut yapısı aynı performansı gösteremez bu yüzden etkiler ve vücut tepkileri de farklı yönlerde kendiniz gösterecektir. Halk arasında utanılarak dile getirilmek istenmeyen aslında başlarda tedavisi kolay ancak geciktirildiğinde ameliyat aşamasına kadar gidebilecek yolu olan bir ilerlemeyi kayıt etmektedir.

Basur tedavisi olmak istemeyen kişiler kendilerini bahaneler ile avutarak bu hastalığın geçmesini beklemektedir. Hâlbuki vücut içine yerleşen hiçbir hastalık kendiliğinden yok olmayacaktır. Zaman geçtikçe zorlaşabilecek tedavi şekilleri sizi daha çok yıpratacaktır. İlk önceleri hafif kaşıntılar ile başlayabilecek bu hastalık ilerleyen zamanlarda kaşınan deri altında yıpranma olması nedeni ile çizilmelere ve yırtılmalara sebep olacaktır. Bu çizilme hissi ile birlikte aratacak olan ağrıların tuvalete çıkma konusunda sizi rahatsız edeceği de görünmektedir. Bu durumu fark edemeyen kişiler tuvalette kabız olduğunu ve midesinde bir rahatsızlık olduğunu düşünebilir. Ancak tuvalet esnasında görülebilecek kanama sonucunda hemen doktora başvurmalısınız.

Basur tedavisi kadınlardan çok erkeklerde olan bir hastalık olarak bilinmektedir. Aslında her iki cins içinde aynı ölçüde riskli olan bu hastalık bayanlardan çok erkekleri tedavi konusunda rahatsız ettiği için böyle düşünülmektedir. Ayrıca iş sebebi ile sürekli oturmak zorunda kalan kişiler ya da soğuk ortamlarda ve hijyenik olarak çalışma koşullarının zor olduğu ortamlarda çalışmak zorunda olan kişilerin, aşırı kilolu kişilerin hepsinde bu hastalık olabilmektedir. Basur ne iyi gelir diye düşündüğümüzde öncelikle hijyenik olarak kendimizi korumalıyız. Tuvalet alışkanlıklarımızı günde en az iki kere olacak şekilde ve oturak yapmalıyız. Tuvaletten sonra ellerimizi mutlaka temizlemeliyiz. Oluşan memeleri ellememeli ve geriye itmemeliyiz. Tedaviyi geciktirmeden sıhhi şartlarda olacak şekilde uygulatmalıyız. Midemiz için gerekli olan korumayı gerçekleştirmek bağırsak sistemimizin iyi çalışmasına ve bu damar çatlamalarına önlem almamıza yardımcı olacaktır. Uzun süreli beliren kabızlık durumlarında bağırsaklarımız iyi çalışmıyor demektir.

Lifli gıdalar tüketmeli ve bol bol su içmelidir. Su her zaman vücuttaki eksikliklerin giderilmesine yardımcı olacaktır. Basur ne iyi gelir denildiğinde teorik olan tıp bilgilerinden uzaklaşmadan tedavi olunmalıdır. Midemizi zorlamayacak sebze ve meyveleri tüketerek yediğimiz yiyeceklerin sindirimini kolaylaştırmalı taneli besinler tüketmeye önem vermeliyiz. Sürekli olarak hareketsiz kalan çalışanlar ve yaşlıların metabolizmalarında oluşan yavaşlık sebebi ile kabızlık kendini gösterecektir. Organların motive bir şekilde çalışmaması birbirini takip eden vücut siteminde arızalara yol açacaktır. En çok mide ve bağırsak sisteminin etkileneceği bu tedbirsizlikte düzenli olarak yapılacak yürüyüşler, spor egzersizleri, dengeli beslenme, katı gıdaların az tüketimi, tuvalet alışkanlığının edinilmesi, kişisel temizliğin de getireceği unsurlar ile önlenebilir. Basur tedavisi sırasında baharatlı yiyeceklerden uzak durulmalı, fazla oturulmamalı, dar iç kıyafetleri giyilmemelidir.

Vücutta sürekli olarak beliren kabızlığın ortaya çıkardığı basur insanların hayatlarını zindan edercesine acı vermektedir. Yeme içme konusunda dikkatli olunacağı gibi oturma kalkma konusunda hatta spor yaparken bile uygun hareketlere dikkat etmekle rahatsızlığınız azabilir. Basur ne iyi gelir yaşantınız içinde her zaman dikkat etmeniz gereken konularla basurunuzu hafifletebilirsiniz. Günlük alışkanlıklarınızda edineceğiniz kurallar ile bu tedavi sürecini kolay geçirebilir ve hatta bu süreci yaşamayabilirsiniz.

Buna Da Göz Atın

Basur Nasıl İyileşir Aşamaları Nelerdir?

Kalın bağırsak ve anüsteki toplardamarın genişlemesine basur diğer ismi ile hemoroid denilir. En fazla 40’lı ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir