Basur Kanaması Neden olur?

Basur Kanaması Neden olur

Basur Kanaması Neden olur?

Hereksin hayatında önleyemeyeceği hastalıkları vardır. Bunlardan biri de basur hastalığıdır. Kişi kendini ne kadar iyi tanırsa o kadar iyi bir tedavi süreci geçireceği apaçık ortadadır. Basur yanmalar, kaşıntılar, kızarıklıklar ile başlayan belirtiler ile kendini göstermektedir. Öncelikle dış bölgede hissedilen bu uyarılar gittikçe iç kısımlara yayılarak daha fazla acıya ve kanamaya neden olmaktadır.  Basur tedavisi hastanın durumuna göre belirlenir. Aşama aşama olarak belirlenen tedavi sürecinde yapılması gerekenlere açık ve net olarak gösterilmiştir. Kabızlık ile başlayan hastalık kabızlığın çözümlenememesi ile daha da artar. Vücut içinde bekleyen katı atıklar gittikçe daha da sertleşerek zorlanmaya neden olur. Her zorlanmada yırtılacak olan duvarlar kanama ile birlikte tahribatın daha da fazlalaştığını göstermektedir.

Basur Kanaması Nasıl durdurulur?

Dışkılamanın dışında vücut içinde biriken gazın da dışarı çıkmak istemesi vücudun kasılmasına ve toplardamarın işlevini yapamaz hale gelmesine etki eder. Gaz çıkışını istem dışı olarak dışarı vermeyi önleyen üç ana toplardamar gazı dışarı veremediği için şişerek çıkış bölgesini kapatır. Ve kapanan bölgenin zorlanması ile kanamalar başlayacaktır. İç basurda meydana gelen yıpranmalardan kaynaklı olarak gelişen kanamalar dışkının sertleşmesi ile birlikte daha zor zarar görerek kanamanın artmasına neden olacaktır. Basur tedavisi sırasında önemli bir yer teşkil eden kanamalar durmadığı sürece tedavi iyi sonuç vermeyecektir. İç kısımdaki ciltte oluşan yıpranmayı vücudun kendi kendine yapması gerekir. Bu yüzde kanamanın durması ve kendini tedavi etmeye başlaması gerekir.

Kanamayı durdurmak için ıkınmanın son bulması ve bölge içinde tuvalet ihtiyacının tam olmasa da görülmesi sağlanmalıdır. Basura ne iyi gelir sorusu burada önem kazanmaktadır. Yiyeceklerle yağacağınız tedavide gaz yapacak yiyecekler yenmemeli ve acıdan uzak durulmalıdır. Salatalık, patlıcan, dereotu yiyecek olarak iyi gelecek tanımlamalar arasındadır. İlaç tedavisinde uygulanan kremlerin kullanıma devamı aksatılmamalıdır. Bu ihtiyacınızı karşılamıyorsa bitkisel yağ karışımlarından kendinize uygun olan yağı deneyerek tedavinizi ilerletebilirsiniz.  Kanamayı durdurmak için seçtiğiniz patlıcan kürü ve salatalık çekirdekleri kullandığınız kremlerin de yardımı ile etkili olacaktır. Muz yemekten kesinlikle kaçınmalısınız. Çünkü kabızlığınızı arttıran baş etken olacaktır. Yine aynı ağrılarla baş başa kalabilirsiniz.

Basur tedavisi makat bölgesindeki damarların tekrar aynı sağlığına ve dayanıklılığına kavuşması için denetlenerek yapılmalıdır. Damarlar kendi tedavilerini yapabilirler ancak aşırı tahribat görmüş damarların desteklenmesi gerekmektedir. İltihaplı olarak belirlenen basurda kanama sürecinde iltihabın dağılmaması için dikkatli olunmalıdır. Vücuda damar çatlağı ile birlikte başlayan kanamalar bütün organlardan geçen damarların kan değişimine etki edecek bir sistemle yapılandırılmıştır. Bu yüzden kana karışmadan iltihabın kurutulması önemli bir aşamadır.

Basur tedavisi artık ilerleyen teknoloji ile birlikte daha kolaylaşmıştır. İnsanların bilinçlenmesi ile de daha faydalı olacak tedavilerin uygulanması artık çok kolay. Kanamalarda yapılacak önlemlerin hemen uygulanması tedavi sürecini kısaltacaktır. Riskli bir hastalık olan basur önlemini almadığınız zaman korkulacak bir durum teşkil etmektedir. Kansere kadar varabilecek etkileri ile bu durumu riske atmaktansa siz hemen tedavisine bakmalısınız. Yediğiniz ve içtiğiniz gıdalarla bile üstesinden gelebileceğiniz bu hastalık evrelerini arttırmadan yapacağınız tespitler ile daha da kolay olacaktır. Damar yırtılmaları ve zedelenmeleri olmadan kabızlığı önlemek her zaman için en baştaki çarelerdendir. İç ve dış basurda aşamaları nemle takip etmek ihtiyacınız olan tedaviye yol gösterecektir. Sebzeler kadar meyve tüketiminde önemli olduğu vücut yapısında istenilen gıdalar alınarak istenilmeyen gıdalar dışarı atılmaktadır. Kabızlığa etki edecek faktörleri ortadan kaldıracak riskleri görmezden gelmemelisiniz.

Buna Da Göz Atın

Basura Faydalı Besinler

Basura Faydalı Besinler

Basura Faydalı Besinler Basur tedavisi için kullanılan pek çok yöntem bulunmaktadır. Çeşitli ilaç türleri, bitkisel ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir