Basur Muayenesi Nasıl Yapılır? 

basur muayenesi nasıl yapılırBu hastalığın ertelenme nedenlerinin tek sorumlusu muayenesidir. Özellikle erkek hastalarda oldukça yoğun bir utanma durumu hâkimdir. Bu nedenle basur tedavisi hep ertelenir ve o ağrılar çekilir. Anüs bölgesi hastalıklarının şikayetleri genellikle bir birine benzediği için hekim tarafından mutlaka teşhis konulmalıdır. 3 çeşit muayene vardır; 

Gözle Kontrol 

Genel cerrahi doktoru hasta muayene de kullandıkları özel özel masada hasta uygun yani secde pozisyona getirilir. Bu odada doktor ve asistanından başka kimse olmaz. Hekimin ilk yapacağı iş gözle kontrol etmektir. Çünkü basur iç ve dış olmak üzere ikiye ayrılır. Dış basur makatın dışında olur iç basur ise içerde olmasına rağmen 3 ve 4 evrede dışa meme şeklinde çıkmaktadır. Bakıldığında meme kolayca görülür ve tedavi şekli netleşir. 

Parmakla Kontrol 

Bir diğer muayene şekli olan parmakla meme kontrolüdür yeni başlangıç hastalıklarda yapılır. Hekim hastanın makatının iç kısmına parmağını sokarak memenin durumunu kontrol eder. 2 evreye kadar olan hastalık teşhis edilir ve fissürle birbirine karıştırılması önlenmiş olur.  

Anaskop Muayenesi 

En çok tercih edilen muayene çeşididir. Basur tedavisi bu muayene sonunda belirlenir. Anaskop denilen bir parça ile makatın iç kısmı daha net gözlemlenir.  2 evreye kadar olan hastalıklar teşhis edilir.  

Yukarıdaki işlemler sonunda hastalık teşhis edilir ve basur tedavisi için bir yol izlenir. Kadın hastalar için bayan hekimlerde mevcuttur. Cerrahi müdahale en son tercih edilen tedavi şeklidir. Öncelikle ilaçla tedavi edilmeye çalışılır bu yetersiz kalırsa lazer bundan da çözüm alınmazsa cerrahi işleme başvurulur. Bu tedavilerin hepsi oldukça zor süreçlerdir. Tamamen doğal 3 adım yöntemi ile sonsuza dek bu hastalıktan kurtulmanız mümkün. Basur tedavisi için en kolay yöntem olan doğal tedavi yöntemi ile ağrı ve cerrahi müdahale olmadan bu hastalıktan kurtulmanız oldukça kolay olacaktır.  

Buna Da Göz Atın

Basur Nasıl İyileşir Aşamaları Nelerdir?

Kalın bağırsak ve anüsteki toplardamarın genişlemesine basur diğer ismi ile hemoroid denilir. En fazla 40’lı ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir