Evre Evre Basur Belirtileri

Evre Evre Basur Belirtileri

Evre Evre Basur Belirtileri

Basur belirlenen aşamalar görüldüğünde tedavi sürecinin başlaması gerektiği anlamını taşımaktadır. Kişiler kendilerini tanıyarak ihtiyacı olan tedavinin yaklaştığını bilecektir. Basur iç ve dış basur olarak ikiye ayrılmaktadır. Dış basur makat içine yerleşmiş bir alan içinde kaşıntıya ve ağrıya sebep olan etkileri taşımaktadır. Makatta hemoroit adı verilen bir hastalık başlangıcı ile ortaya çıkmaktadır. İlk aşama olarak bilinen dış basur tedavisi daha kolay olan ilaç ile tedavide daha iyi sonuç veren bir yapıya sahiptir. Basur tedavisi olarak kremler kullanıla bilinmektedir. Kaşıntıyı önleyecek olan kremler ağrılarınızın azalmasına ve oturmanızda rahatlık olmasın yardımcı olacaktır.

Basur tedavisinde iç basur daha riskli bir konum yaratacaktır. Dört evreye ayrılan bu hastalık her insanda normalde olabilecek unsurları taşımaktadır. İlk evresinde kalın bağırsağın boşalması sırasında genital memeler zorlanmayla dışarı çıkar ancak fark edilmeden işlem bittiğinde tekrar yerin yerleşecektir. Kaşıntı yapabilecek bu evrede kayıta değer bir kaşıntı problemi yaşanmaz. Basurun ilk evresi olan bu aşamada gözlemleyici olmak her zaman en yakın tedavi sürecinin başlamasına neden olacaktır. Bu evre zamanla kanamalara neden olacak etkilerde bırakabilir.

Basur tedavisi iç basurda ikinci evre makattan sarkan ve görülebilen meme başları olarak gözlemlenmektedir. Kaşıntı ile başlayan belirtiler bu aşama içinde ağrıların artmasına oturmakta zorluklar yaşanmasına neden olacaktır. Kanama ve akıntıların olabileceği bu evrede yine dikkatli olunmalıdır. Rahatsızlık veren bir hissiyatınız olacağından bu evreyi geçiremeden tedaviye başlamalısınız. İç basurda üçüncü evre yaşam kalitenizi düşürecek kadar sizi rahatsız edecektir. Oturmak, kalkmak, yürümek, yatmak sizin için sorun olacağından hiçbir işinizi halledemez hale gelebilirsiniz. Kanama ve akıntıların çoğalacağı bu evrede artık önleyemeyeceğiniz ağrılarınız ve kanamalarınız olacaktır. Dayanılmaz hale gelecek olan uyarılar sizin tedavi sürecine geç kalabileceğiniz anlamını taşımaktadır. Dördüncü evre basur tedavisi için son aşamadır. Bu aşamada memeler iyice kendi istedikleri ortamı yaratmayı başarmıştır. Tuvalet ihtiyacınızı artın çok ağrılı bir aşamada geçirirken ne kadar fazla zaman kaybettiğiniz de iyi anlayacaksınızdır. Kanmalarınız gittikçe artar, şişmeler daha fazladır ve kaşıntı ihtiyacınızı yapamayacağınızdan inanılmaz zor anlarda kalabilirsiniz.

Basura ne iyi gelir düşüncesi ile beklediğiniz zaman giderek kısaldığından her aşama daha zor geçecektir. Dış basurun yanında daha acılı ve zorlu bir tedavi isteyen iç basur kabızlığında etkisi ile bütün vücudunuzu etkileyecektir. Sistemli olarak çalışmayacak vücudunuz artık istediğiniz komutları veremeyen beyinle birlikte size tedavi yolunu açacaktır. Yiyeceklerle ve bitkisel ürünlerle geçirmeye çalıştığınız basur aslında tam olarak geçmez. Sadece sizin temkinli davranışlarınız ile daha iyi bir yaşam standardı oluşturmanız basuru yavaşlatacağınız anlamına gelmektedir.

Kanamaların çoğalması ile başlayacak farklı hastalıkların oluşumuna mahal vermeden ağrılarınıza son vermelisiniz. Korkulacak kadar kötü olmayan tedavi şekli çektiğiniz acıların yanında sönük kalacaktır. Her aşamada daha çok ilerleyen hastalık aslında sizi uyarmaktadır. Dış basurda önemsemediğiniz konumların iç basuru tetiklemesi ile daha zor durumlarda kalabilirsiniz. Dört evre olarak belirlenen basur hastalığı dış basurda kan pıhtısı oluşuma meyilli olduğu için çok ağrı vermektedir. Basur tedavisinde uzun süreli kanamaların durdurulması zor olmaktadır. Kanamalar damarların çatlaması sonucu meydana geleceği için tedavi süreci uzayacaktır. Kanama ile birlikte istenilen sonuçlarda geç alınacaktır. Hayatınız boyunca dikkat etmeniz gereken bu problemin oluşmadan önce tedbirini almak aslında çok kolay. Bu kadar ağrıyı çekmektense kendinize dikkat etmeniz daha iyi olacaktır.

Buna Da Göz Atın

Basur Nasıl İyileşir Aşamaları Nelerdir?

Kalın bağırsak ve anüsteki toplardamarın genişlemesine basur diğer ismi ile hemoroid denilir. En fazla 40’lı ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir