Makat Kaşıntısı Nasıl Geçer

Makat Kaşıntısı Nasıl Geçer

Makat Kaşıntısı Nasıl Geçer

İnsan vücudu dış etkenlere açık olmadığı için vücut dışının işlevi dışında gelişen hastalıklarda kızarıklık, şişme, kaşıntı olarak tepkisini göstermektedir. Normal koşullarda olmayan bu etkenler daha çok mikrobik ve alerjik durumlarda artarak başka etkenlere sebep olur. Basur tedavisi korunması mutlak olan ve hijyenik olarak temizliğin ön planda olduğu bir hastalıktır. En son aşama olarak kayıt edilen ameliyatlardan önce yapılması gereken ön uygulamalar vardır. Belirtileri ile kendini gösterecek olan basur ilk olarak kaşınma ile açığa çıkacaktır. Yavaş yavaş başlayan kaşıntılar giderek kızarıklıklara ve şişmelere yerini bırakacaktır. Daha sonra devam edecek olan damar çatlamalarına bağlı olarak oluşan kanamalar ise artık risk çerçevesini genişleterek doktor tedavisi gerektiğini göstermektedir.

Basur tedavisi zor aşılan ve süreç isteyen bir aşamadır. Tedavi başlamadan önce olan kaşıntıları önlemek için öncelikle temizlik şarttır. Her gün banyo yaparak kendi kişisel temizliğinize en kolay yolla dikkat edebilirsiniz. Sık sık çamaşırınızı değiştirmek de zor anlarınızda ihtiyacınız olan hijyeni sağlayacaktır. Çamaşırlarınızı kaynamış ve doğal deterjanlar ile yıkanmasına dikkat etmelisiniz. İpekli kumaşlardan çok pamuklu ve içeriğinde doğal malzemelerin bulunduğu çamaşırları giymek kaşıntıyı azaltacak unsurları yansıtmaktadır. Basur ne iyi gelir düşüncesinde olanlar için giyim konusunda önerilen yolların tercih edilmesi uygun olacaktır.

Basur ne iyi gelir konusunda başka bir seçenekte hem makat kaşıntınızı giderecek hem de ilerlemeyi önleyecek olan ilaç tedavilerinin dışında bitkisel çözümlerde sunulmaktadır. İncirin önemli bir etken olduğu tespit edilen hastalar üzerinde denenerek ispatlanmıştır. Doğal bir yiyecek olan incir aynı zamanda bağırsak sisteminizi de kontrol ederek içerisinde bulunan çekirdekleri ile kabız olmanızı da önleyecektir. Zaten basurun artmasına neden olan kabızlığı yendiğiniz zaman işiniz daha da kolaylaşacaktır. Kabızlığın yanı sıra ishal olmakta başka bir etkendir. İshal direk olarak mikrobik alanı çoğaltabileceğinden kaşıntınızın artmasına da neden olacaktır. Kabızlığı aşalım derken ishal olmak da aynı zamanda risk taşıyan bir hastalıktır. Bağırsaklar kabızlığı yendiği zaman içerisini boşaltmak için ishal şeklinde dışkı ile birlikte kendini temizlemek isteyecektir.

Basur tedavisi kaşıntıyı önleyen gıdalar ile de telafi edilebilmektedir. Baharatlı yiyecekler özellikle acılı yiyecekler mümkünse hiç yenilmemelidir. Kendi hazırlamış olduğunuz ev yemeklerini yiyerek daha kolay şekilde kaşıntıyı önleyebilirsiniz. Doktorunuzun verdiği kremler geçici bir önlem olsa da rahatlamanızı sağlayacaktır. Kendi bildiğiniz gıdaların tüketimi midenizin emmesi açısında da yararlı olacaktır. Basur kanama ile birlikte fark edilen bir hastalık olduğunda kaşıntı ile yıpranan damarlarınızın çatladığı anlamını taşımaktadır. Sürekli kaşınmak istediğiniz dışında gelişen bir faktör olduğu için kendinizi kaşınmaktan alıkoymalısınız. Tırnak aralarında mikropların üremesi çabuk olacağından ya da çamaşırınızla birlikte çamaşırın dokusunda mevcut olan faktörleri de düşünecek olursak kaşınmak hastalığınızı ilerletecek en büyük faktördür.  Kaşıntı ile birlikte olacak şişme ve kızarıklıklar damarlarınızın yıpranmasını hızlandıracaktır. Güç etkisi azalacak olan dokunuz bu kızarıklıklar ile birlikte basura ne iyi gelir diye düşünürken sizi çaresiz bırakabilir.

Basur tedavisi artık hekimlerin kontrolünde olan ve geri dönüşümü olmayan çareler ile son bulmaktadır. Yapmanız gereken kendinizde farklı bir izlenim gördüğünüz de hemen doktora başvurmak olmalıdır. Kısa süreli çözümler olacak bulacağınız bitkisel yöntemler basurunuzun ilerlememesine faydalı olacaktır. Ağrılarınız başlamadan önce kendinize güvenerek en uygun olan yolları bulmalısınız. Kızarıklık şişme, kaşıntı mikrobik özellikler taşıyan iltihabın habercisi olacaktır. Vücudunuzda bu iltihabın dağılarak daha başka hastalıkların açığa çıkmasını istemiyorsanız tedaviye hemen başlamalısınız.

Buna Da Göz Atın

Basur Nasıl İyileşir Aşamaları Nelerdir?

Kalın bağırsak ve anüsteki toplardamarın genişlemesine basur diğer ismi ile hemoroid denilir. En fazla 40’lı ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir